Gazete ve Dergi İlan Tasarımları

Gazete ve Dergi İlan Tasarımı Nasıl Olmalı?

Sade Olmalı
İlan çalışmalarında tüm ürünlerin ve tüm özelliklerin verilmesinden ziyade belli ürünlerin en ayırt edici özelliklerine yoğunlaşmalı. İlk bakışta algılanılamayacak kadar karmaşık yapı beraberinde marka ve ürün hakkında olumsuz intibalara yol açar.

Ölçülebilir Olmalı
İlan kurgusu yaparken geri dönüşleri de dikkate alarak ölçülebilir değerler kullanılmalı. Web sitesi ziyaretleri, irtibata geçme bilgileri ya da satış grafiğine göre yeni ilan çalışmaları yürütülmeli.

Sıra Dışı Olmalı
Gazete / dergi üretim ve bütçe değerlendirmesi yaparak farklı konsept ve tarzlarda, üretim standartlarını da zorlayarak inovatif ilan tasarımları ile şaşırtıcı görünmeli. Bu yöntem sayesinde verilmek istenen iletilirken ilanın kendi reklamının da yapılması sağlanmalı.
Gazete ve Dergi İlan Tasarımı Süreci

Hedef Kitle Belirlenmesi
Gazete ve dergi ilan tasarımının hangi amaç ile oluşturulacağını ve hedeflerini düşünür bu doğrultuda hangi kitlelerin etkili olacağını belirleriz. Tasarlanacak olan ilanın içeriğine bağlı olarak hangi noktaların daha efektif olabileceğini sizler için araştırırız. Sektörünüzde yer alan diğer firmaların gerçekleştirdikleri çalışmaları inceler, sektörde dokunulmayan detaylarla firmanızı diğerlerinden ayrıştırırız.

Gazete veya Dergi İlanının Yer Alacağı Mecra
İlan vermeyi düşündüğünüz mecraları size sunacağımız mecra teklifleriyle birlikte ortak değerlendiririz. Belirleyeceğimiz mecraların uygun boyut ve kullanım alanları doğrultusunda ilan tasarım çalışmalarına başlarız.

Konsept Oluşturma

İlanda yer almasını istediğiniz ve dikkat çekmek istediğiniz konuları dinleriz. Konsept yaratılırken ürününüz, ürün gruplarınız veya firma kurumsallığınızı öne çıkartabileceğiniz seçenekleri önem sırasına göre karar verir, konsept tasarımına geçeriz. Seçeceğiniz kampanya konsepti üzerinden tasarım çalışmalarına devam ederiz.

Görsel ve Metinsel İçeriklerin Oluşturulması

İlan tasarımında kullanacağımız görselleri imaj banklarından satın alabilir veya profesyonel olarak konsept fotoğraf çekimleri gerçekleştirebiliriz. İlanda yer alacak metinler genellikle kısa olacağından konsepte uygun slogan ve metinler editörlerimizce hazırlanarak sizlere sunabiliriz.

Tasarım Sonlandırma ve Baskıya Hazırlık

İlan tasarım çalışmalarımız nihayete erdirmek için son revizeleri de tamamlayıp baskıya hazır hale getiriyoruz. Seçtiğimiz mecralarda yayınlanmak üzere sizlerin adına dergi veya gazete ile irtibata geçip çalışmamızın son halini paylaşıyoruz.

Gazete ve Dergi İlan Tasarım Fiyatı

Firmanızın gazete ve dergi ilan tasarım fiyat çalışmalarımızı detaylandırıp şirketiniz için en uygun fiyat teklifimizi hazırlayarak sizlere sunabiliriz. Kampanya tasarım çalışmalarımız ile ilgili kusursuz hizmeti almak için müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en geç bir iş günü içerisinde geri dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.