Google Adwords Danışmanlığı

Neden İnternet Reklamları?

Son yıllarda alternatif bir mecra olmaktan çıkan internet, hedef kitleye minimum maliyetle ulaşmanın en kolay yoludur. Bir televizyon reklamı çok geniş kitlelere ulaşır, ürün / hizmetlerinizle hiçbir zaman ilgilenme ihtimali olmayan kitlelere de. Ses getirdiği doğrudur. Ancak internet sayesinde hedef kitleye ulaşarak reklam giderlerinizi kısabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizle ilgilenmeyenlere erişme maliyetine katlanmazsınız.

Geri Dönüşümü Kolay Hesaplanır

Amacınız sonuca hızlı ulaşmaksa ve ne kadar reklam giderine katlanıp ne kadar kazandığınızı görmek istiyorsanız, ek bir araştırma maliyeti olmaksızın bunu başarabilen tek mecra internettir. Reklam sonuçları o kadar detaylı raporlanabilir ki, benzer bir araştırma yapmak on binlerce liraya mal olacaktır. Böylece sonuçlar analiz edilerek, daha sonraki reklam kampanyaları buna göre oluşturulabilir. Günümüzde bu analizleri kullanarak, bayilik vereceği illeri seçen, ziyaret oranlarına göre reklam bütçelerini paylaştıran firmalar bile bulunmaktadır.

Özelleşmiştir

Örneğin “Web tasarım kursları” diye arama yapan, Ankara ilinde yaşayan, saat 10:00 – 17:00 arasında internete bağlanan kullanıcılara “Ankara’da Web Tasarım Kursları” başlıklı bir reklamı göstererek, onu web sitenizin, web tasarım kurslarına ilişkin linkine gönderebilirsiniz. Bu kadar özelleşmiş başka bir yol biliyor musunuz?

Değiştirilebilir

Diyelim ki bir broşür bastırdınız ve dağıttırmaya başladınız. Farkettiniz ki büyük bir hata yaptınız ve yanlış mesajları- imajları kullandınız. Büyük bir maddi kayıp! İnternette ise kampanyanızı her an, her yerden değiştirme şansınız var. YEDİ GÜN 24 SAAT. 

Ekonomiktir

Bütçeye göre reklam yapabileceğiniz en uygun mecradır. Günlük 1 liradan 1 milyon liraya kadar bütçe ayırabilir, bütçenizi yönetebilirsiniz.

Hemen sonuç alırsınız

Bugün karar verirseniz, bugün başlarsınız, bugün sonuç alırsınız. Hala internet reklamcılığının büyüsü markanıza dokunmadıysa, lütfen acele edin.

Google Adwords Reklamları

Arama Ağı Reklamları

Google Arama Ağı Reklamları’yla ilgili anahtar kelimelerde aratma yapıldığında web siteniz ilk sıralarda yer alır. Üstelik istediğiniz şehirde, ülkede veya dilde.

Görüntülü Reklam Ağı

İlgili web sitelerinde veya popüler sitelerde banner reklamlarınız yayınlanır. İlgi alanlarına göre hedefleme yapabiliriz. Örneğin bir mobilya markası için, son zamanlarda mobilya arayan kullanıcılara ulaşabiliriz. Milyonlarca sitede (Hürriyet, Milliyet gibi haber sitelerinden, Ekşi Sözlük gibi portallara kadar.) hedefleme yapabiliriz.

Alışveriş Reklamları

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa Google arama sonuçlarında, ürün fotoğrafı, fiyatı ve açıklamasıyla öne çıkan alışveriş reklamlarını kullanırız.

Video Reklamlar

Youtube’da ve diğer video sitelerinde videolarınızı ön plana çıkarabiliriz, ilgi alanı hedefleyebiliriz.
Remarketing (Yeniden Pazarlama)
Web sitenize girenleri takip ederiz. Kullanıcılar, görüntülü reklam ağı içinde Hürriyet, Sabah, Memurlar.net gibi milyonlarca siteye girdiklerinde sizin bannerlarınızı görürler. Böylece ürün ve hizmetlerinizle etkileşimde olan potansiyel müşterilerin karar alma sürecinde sizi tercih etme olasılıkları yükselir. B2B ve B2C çalışan tüm şirketler için Remarketing çok efektif sonuçlar verir. Geçmişte iş yaptığınız müşterilerinizin sizleri unutmaması sağlanır.

Facebook Reklamları
Facebook’ta ilgi alanı, yaş, cinsiyet, medeni durum gibi yüzlerce değişkene göre hedefleme yapabiliriz. Facebook, son yıllarda reklam modelini iyice geliştirdi ve birçok marka için vazgeçilmez hale geldi. Facebook’ta kullandığımız reklam türleri:

FACEBOOK GÖNDERİ ETKİLEŞİMİ REKLAMLARI

Gönderilerin beğeni, paylaşım ve yorumlarını maksimize etmeye yarar. Her markaya, markanın hedefleri doğrultusunda günlük bir gönderi etkileşimi reklamı bütçesi harcamayı öneriyoruz.

FACEBOOK SAYFANIZIN TANITIMINI YAPMA – SAYFA BEĞENİSİNİ YÜKSELTME

Sayfanızın takipçi sayısını yükseltmek için kullanırız. Venüs Ajans, hedef kitlelerinizi segmente ederek minimum maliyetle maksimum sayıda ilgili takipçi edinmenizi sağlar.

FACEBOOK COĞRAFİ HEDEFLEME – İŞLETMENİZİN YAKININDAKİ KİŞİLERE ERİŞME
Yerel işletmeler için kullanırız. Örneğin sadece bir ilçeyi hedefleyen bir pizzacı için, paket servis menzilinde yer alan kullanıcılara erişmek reklamın yatırım getirisini maksimize eder.

FACEBOOK MARKA BİLİNİRLİĞİ ARTTIRMA REKLAMLARI

Gönderi etkileşimi reklamlarından farklı olarak, etkileşimi değil erişimi ve reklam hatırlanma oranını maksimize ederiz. Gönderileriniz minimum bütçeyle en fazla kullanıcıya erişir.

FACEBOOK İLE İNTERNET SİTENİZE İNSAN ÇEKME ve DÖNÜŞÜMLERİ ARTTIRMA

Web sitenizdeki dönüşümü tanımlarız. Örneğin; dönüşümün tanımı bir şirket için iletişim formunu doldurmakken diğer bir şirket için iletişim sayfasına girmek olabilir.

FACEBOOK POTANSİYEL MÜŞTERİ TOPLAMA REKLAMI
Son zamanların popüler Facebook reklam türlerinden biridir. Web sitesine girmeden, reklamınızla ilgilenen kişilerin doğrudan iletişim bilgilerini (Onlardan izin alarak.) toplarız. Üstelik hazırladığımız modül sayesinde bu bilgiler anlık olarak size e-mail olarak gelir. Örneğin bir inşaat firması yeni projesi için hedeflediği şehirde reklamlarını (Video ve/ veya imaj) yayınlar. İlgilenen kişiler projeye başvurur ve iletişim bilgilerini şirketle paylaşmayı kabul eder. Birçok sektör için çok etkili bir reklam türüdür.

FACEBOOK VİDEO REKLAMLARI

Diğer video reklamlarına göre çok daha ekonomiktir. Aynı zamanda 1 dakikanın altında videoları Instagram’da da ön plana çıkarabiliriz.

Instagram Reklamları
Instagram’da videolu veya imaj reklamlarla gönderilerinizi ön plana çıkarıyoruz. Instagram Reklamları ile, yaş cinsiyet gibi demografik özelliklerin yanı sıra, ilgi alanı hedeflemeleriyle markanızı ilgili kitleye tanıtabilirsiniz.

Twitter Reklamları
Twitter’da takipçi arttırmak için veya bir gönderiyi markanızı takip etmeyenlere de ulaştırmak için Twitter reklamlarını kullanıyoruz. Twitter reklamları ortalama olarak 1 iş gününde onaylanarak yayına alınabilmektedir.

LinkedIn Reklamları
LinkedIn, beyaz yaka çalışanların sıklıkla kullandığı iş dünyasının en etkili sosyal medya platformlarından biridir. LinkedIn reklamlarını aşağıdaki şekillerde kullanıyoruz

LINKEDIN GÖNDERİ REKLAMI
LinkedIn’de bir gönderiyi belirlediğimiz kitleye eriştirebiliriz. Facebook ve Instagram’dan en büyük farkı, iş profesyonellerini hedeflemesidir. Somut bir örnek verelim; diyelim ki MDF üreten bir fabrikanız var. Hedef kitleniz mobilya firmaları. Dilediğiniz ülkelerdeki, mobilya firmalarında, yönetici, satın almacı, şirket sahibi pozisyonunda çalışanları hedefleyebiliriz. Daha da özelleştirerek çalışan sayısı 100’ün üzerinde olan şirketleri ya da spesifik olarak belli şirket isimlerini hedefleyebiliriz.

LINKEDIN’İ İNSAN KAYNAĞI BULMAK İÇİN KULLANMAK
Temsil ettiğimiz birçok marka, ihtiyaçları olan insan kaynaklarını LinkedIn ile bulabiliyor. LinkedIn’de şirketinize değer katacak ekip üyelerini çok hızlı ve etkili bulabilirsiniz.