Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olmalı?

Hikâyesi Olmalı

İnsanlar hikâyeler gibidir. Markaları çekici ve unutulmaz kılan, anlattıkları hikâyenin çalışanları ve müşterileri nezdinde kabul görmesi hatta zamanla efsaneleşmesidir. Samimi ama yaratıcı bir markanın başarı hikâyesi ise kurumsal kimlik tasarımında gizlidir. Pek çok güçlü markanın arkasında hikâyesinin doğru stratejiyle kurumsal kimlik tasarımına aktarılması yatar.

Esnek Olmalı
Kurumsal kimlik tasarımınızın önünde duran en büyük paradoks, esnekliğinin tutarlılıkla ilişkisinin stabil olmamasıdır. Markaların kurumsal kimlik tasarımı belirlendikten sonra hem esnek üretim modeliyle her mecrada uygulanabilir hem de çizgisinin tutarlığını her zaman koruyabilmesi gerekir. İki ana kriterle markalar kurumsal kimlik standartları belirlenmesi yolunda önemli yol kat ederler.

Enerjik Olmalı
İster eski, üzeri tortu kaplamış markanızı parlatmak; ister yeni oluşturacağınız markanızın kurumsal kimlik standartlarını belirlemek isteyin es geçmeyeceğiniz en önemli konu: Enerji. Kurumsal kimlik tasarımında yansıtacağınız enerji kalitenizi de gösterecektir. Kaliteli enerji ise beraberinde farklılaşarak diğerlerinden ayrışmayı getirir.

Kolay Algılanmalı
İnsanlar gördükleri bir şeyi ancak kolay algıladıklarında daha çok hatırlar. Kurumsal kimlik tasarımınızı oluştururken en önemli noktalardan biri de kolay algılanabilmek. Kolay algılanan bir tasarım ile kısa zamanda kitlelere hitap edeceğinizi unutmayın.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Süreci

Şirketiniz ya da markanız için hazırlayacağımız kurumsal kimlik için tasarım sürecini soru işareti kalmayacak şekilde net ve detaylı bir bakış açısıyla yönetiyoruz.

Sektör Analizi
Sizleri dinleyerek beklentilerinizin, kısa ve uzun vadede ki planlarınızın neler olduğunu ve sunduğunuz hizmetleri anlarız. Sektörünüzdeki logo ve kurumsal kimlik tasarımlarını inceler, bu incelemeler sonucunda edindiğimiz fikirleri; ajans deneyim ve son moda tasarım trendleri açısından sizlerle paylaşır, istekleriniz ile harmanlayıp çalışmalara başlarız.

Logo Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımına başlamadan önce marka isim ve sloganı belirlenip ardından logo tasarımının oluşturulması gerekir. Marka ismi ve logo tasarım hizmetimiz ile ilgili detayları tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Renk Seçimi
Sektörünüze uygun renkleri sizler için sunar ve bunlar arasından seçim yapmanızı kolaylaştırırız. Çünkü kurumsalınızı oluşturan renklerin seçimi, sektörde varacağınız hedefe en kısa sürede ulaşmanızı sağlayan etmenlerdendir.

Kurumsal Kimlik Materyalleri
Marka ya da firmanızın kurumsal kimliğini oluşturan ana çizgilerini oluşturulurken sonra sıra gerekli tüm materyallerin üretimine gelir. Algıda seçicilik ve akılda kalma kriterlerine bağlı kalarak iki alanda materyal üretimlerini gerçekleştiririz.

Kurum içinde kullanılan materyaller: Amblem, logo, antetli kağıt, kartvizit, diplomat ve torba zarf, dosyalık, bloknot, matbu materyaller (fatura, irsaliye, makbuz, sürekli form), e-mail ve yazışma görselleri, şirket giyim ve davranış kuralları, dijital tasarımlar, kurumsal kimlik kitapçığı…

Kurum dışında kullanılan materyaller: Katalog, broşür, föy, ilanlar (gazete, dergi vb.), afiş, etiket, takvim, tebrik kartları, davetiye, sertifika, sticker, menü, cd, web site, araç giydirme, tabela…

Bu materyallerden sizler için en uygunları belirler ve kurumsal kimlik tasarımı için gerekli çalışmalara başlarız.

Marka ya da firmanızın Kurumsal Kimlik Tasarım çalışmalarınızı detaylandırıp şirketiniz için en uygun fiyat teklifimizi hazırlayarak sizlere sunabiliriz. Kurumsal Kimlik Tasarım çalışmalarımız ile ilgili kusursuz hizmeti almak için müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en geç bir iş günü içerisinde geri dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.